Czy trzeba mieć firmę by być finansowo wolnym

firmaŻeby być finansowo wolnym trzeba mieć większe wpływy niż wydatki lub mieć tyle odłożone pieniążków i innych dóbr by nie zarabiając starczało aż do końca Twoich dni lub wcześniej (wtedy jesteś finansowo wolny na czas określony).

Mając na uwadze powyższe założenie zasadniczo posiadanie firmy (jakiejkolwiek czy to prowadzonej przez osobę fizyczną czy w formie spółki z osobowością prawną np. Spółki Akcyjnej) nie jest warunkiem finansowej wolności.

Finansowo wolny może być przecież ktoś kto się dobrze urodził i dostał na utrzymanie od rodziców tyle by starczyło.

Finansowo wolnym może być też osoba, która zajmuje się bukmacherką i z zysków za wygrane zakłady utrzymuje się na takim poziomie, że nie musi się już więcej męczyć.

Tylko zaraz, czy jeżeli ktoś pracuje i mu starcza to jest finansowo wolny? Tak ale tylko w czasie na ile zarobił. Finansowo wolni to szczęśliwi ludzie, którzy już nie muszą zarabiać więcej bo to co mają starczy im po grób.

Finansowo wolnym może być osoba, która dostaje na tyle wysoką emeryturę z ZUS oczywiście, że mu starcza na mleko, bułki, opłaty, abonament medyczny (żeby nie stać w kolejce do lekarza z NFZ), czynsz, cukierki dla wnuków itd.

Finansowo wolni mogą być ludzie, którzy otrzymali majątek w spadku w takich kwotach że mogą odcinać tylko kupony.

Finansowo wolni to szczęściarze,

którzy wygrali miliony w lotto i już nie muszą a mogą. Niestety statystki w tym przypadku są na tyle smutne, że ludzie ci w większości pozbywają się kłopotu związanego z nadmiarem gotówki i po kilku latach są w tym samym miejscu gdzie przed wygraną. Trochę to smutne choć prawdziwe.

Często jednak posiadanie firmy, która jest na tyle zorganizowana by jej właściciel nie musiał przeszkadzaćw jej działaniu jest trampoliną do stania się finansowo wolnym. Przykłady to najbogatsi ludzie na świecie czy w Polsce np. Bill Gates, który zajął się obecnie prowadzeniem fundacji z żoną i pomaganiem innym czy Władimir Putin zajmujący się ostatnio grami wojennymi.

Finansowo wolni mogą być pisarze poczytnych książek czy też muzycy żyjący z tantiem.

Myślę, że do finansowo wolnych należą też prezesi największych banków, nie są co prawda ich właścicielami ale zarabiając np. 500 000 zł miesięcznie można odłożyć sobie co nieco na przyszłość gdy się odejdzie i będzie szukać nowego godziwego zajęcia.

Finansowo wolny może być również człowiek będący partnerem jakiejś firmy marketingu sieciowego, której produkt jest abonamentowy i który zbudował sobie grupę klientów przynoszących co miesięczny wpływ na konto. Przykład takiej usługi to abonament medyczny gdzie umowa zawierana jest na 12 miesięcy a firma płaci partnerom przez cały czas trwania umowy również po jej przedłużeniu na kolejne 10 lat prowizję od każdej wpłaty klienta w wysokości 25-55%.

Zostań finansowo wolny!

Jeżeli chciałbyś zostać finansowo wolny skontaktuj się ze mną
wskażę Ci drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *