Kto naprawdę zlikwiduje kolejki do specjalistów

trzy karetki pogotowiaPrzeczytałem dzisiaj news’a: Minister Arłukowicz chce zlikwidować kolejki do specjalistów poprzez likwidację dostępu do nich….

Od wielu lat nie wierzę w sprawność działania polskiej państwowej służby zdrowia zarządzanej przez NFZ. Jak większość Polaków ja, moja rodzina i znajomi błąkają się po lekarzach licząc na szczęśliwe (w tym przypadku) szybkie zakończenie kłopotów zdrowotnych – co zwykle nie następuje.

Nie ma co opisywać swoich doświadczeń ile czekałem na wizytę do ortopedy czy innego specjalisty – każdy ma swoją najprawdziwszą historię.

Dlatego ucieszyłem gdy dotarłem do możliwości wzięcia tej sprawy w swoje ręce poprzez korzystanie z medycznego abonamentu. Nie jest to żadne nowe i rewolucyjne rozwiązanie – część naszych znajomych posiada takie pakiety medyczne dzięki pracy w korporacjach i większych firmach. Natomiast teraz możliwość korzystania abonamentowej prywatnej opieki medycznej stała się powszechna – każdy może kupić taki pakiet dla siebie, swojego partnera czy też całej rodziny.

Wnioski na temat ministerialnego pakietu kolejkowego:

 • Lekarz POZ nie będzie mógł państwa skierować do specjalisty – będzie musiał sam leczyć tarczycę. – Rozwiązany problem kolejki u endokrynologa.
 • Łagodny przerost gruczołu krokowego też w gestii lekarza POZ. – Zniknie kolejka do urologa.
 • Kolejna sprawa – skierowania do okulisty i dermatologa będą wymagane od lekarza POZ.

Jak widać miało być pięknie a będzie jak zawsze – teraz oprócz kolejek do specjalistów będą dodatkowo kolejki do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Niestety jak z wieloma rozwiązaniami proponowanymi przez nasze polskie państwo to wygląda jak często po prostu słabo!

Jedynym rozwiązaniem jest wzięcie spraw we własne ręce zgodnie ze znaną zasadą Umiesz Liczyć? Licz Na Siebie! Każdy z nas w potrzebie nie czeka przecież na wizytę u kardiologa jak go serce boli tylko wyciąga portfel i zasuwa do lekarza prywatnie. Dzięki wspomnianym abonamentom medycznym można płacić mniej lecz co miesiąc (bo to jednak abonament jak z telefonem komórkowym).

Korzyści z abonamentu medycznego:

 • nielimitowana liczba wizyt (płacisz raz – korzystasz ile potrzebujesz),
 • dostęp do lekarza specjalisty bez skierowań (dzwonisz na infolinię i prosisz o wizytę do kardiologa),
 • całodobowa infolinia medyczna (jeden numer telefonu do każdego lekarza czynny piątek, świątek i niedziela),
 • internista/pediatra/lekarz rodzinny dostępny do 24 godzin,
 • 24 lekarzy specjalistów dostępnych do 5 dni roboczych,
 • badania diagnostyczne w cenie pakietu,
 • ponad 1000 placówek w całej Polsce,
 • i wiele, wiele innych.

Niestety na obecną chwilę nie ma u nas jak np. w Niemczech wolności wyboru albo płacę składkę zdrowotną do ZUS albo prywatnej firmie za abonament medyczny. U nas jest lepiej musisz zapłacić na NFZ w ZUS i dodatkowy abonament. Zastanów się jednak ile abonamentów już płacisz? Radiowo telewizyjny, za telefon stacjonarny, za telefony komórkowe każdego członka rodziny, za telewizję,…

Ja już wybrałem i płacę dodatkowo za szybki dostęp do lekarzy i badań. Teraz kolej na Ciebie! Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się ze mną na pewno pomogę.

Szczegóły pakietów medycznych (zakres usług, cena, lista placówek w Polsce) znajdziesz tutaj.

 

Pamiętaj, że życie jest piękne 😉

Dariusz Sawicki

 

Zdjęcie i cytaty pochodzą z tego artykułu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *