Złoto internetu – czyli lista adresowa

zarządzanie autoresponderemKilka lat temu uczestniczyłem w pierwszej edycji szkolenia Internetowy Milioner autorstwa Piotra Majewskiego. Inspiracją do udziału było dla mnie zarobienie miliona na stronach internetowych. Patrząc na to później miałem na myśli dochód pasywny czyli zarabianie na raz wykonanej pracy.

Sprawa wydaje się prosta. Robisz coś raz a potem na tym zarabiasz 😉 Przykład to napisanie książki. Z każdym wydaniem zarabiasz kolejne pieniądze, wydasz książkę w innym kraju – zarabiasz następne pieniądze, zrobią film na podstawie Twojej książki – zarabiasz pieniądze. Piękne prawda 😉 Przykład to np. cała saga Harego Pottera książka, kolejne części, wydania na całym świecie i seria filmów.

Pisanie książek na teraz nie jest moją domeną chociaż napisałem już trochę artykułów na swoje strony internetowe i kilka poradników. Jakby to zebrać można by wydać książkę – tak właśnie zrobił Piotr Majewski, który zebrał materiał ze swojego serwisu Czas na e-biznes i wydał książkę o tym tytule.

Złoto Internetu – lista kontaktów

Podczas Internetowego Milionera przewijało się hasło złoto internetu. Tym złotem wg. Piotra była lista adresowa czyli lista mail’i osób, które czytały jego newslettery, kupowały jego produkty lub usługi czy też zapisywały się na darmowe kursy i poradniki. Ja również posiadam takie listy dzięki szkoleniu u Piotra Majewskiego i innych.

Dlaczego te mail’e to złoto? Ponieważ przynoszą złotówki na konto właściciela całej listy, pod warunkiem oczywiście, że potrafi te dane spieniężyć.

Zarabianie na liście adresowej wydaje się proste – wysyłasz mail’e do osób z listy zawierające ofertę kupna Twojego produktu lub usługi, oni kupują np. online a Ty sprawdzasz stan swojego konta. Brzmi pięknie nieprawda?

Tak to się dzieje lecz nie tak od razu. Po pierwsze trzeba zebrać swoją listę.

Skąd wziąć listę adresową:

  • Możesz kupić listę od firm posiadających takie zbiory danych. Tu musisz wiedzieć jaki zbiór Cię interesuje (firmy, osoby prywatne, kobiety, mężczyźni, przedsiębiorcy, posiadacze kotów, psów, rybek, szukający pracy, chcący stać się wolni finansowo).
  • Możesz spytać wśród znajomych czy nie mają takich list, które mogli by udostępnić po znajomości (pod warunkiem, że osoby będące na liście wyraziły na to zgodę).
  • Możesz wykorzystać swoją listę kontaktów ze swojej skrzynki e-mail – każdy ma przecież jakąś listę adresową mail’ową czy telefoniczną.
  • Możesz zacząć budować swoją listę adresową na swojej stronie internetowej.

Mam listę i co dalej?

Jeżeli już masz złoto internetu musisz zdecydować się na to co mógłbyś spieniężyć, co możesz zaoferować ludziom, których kontakty posiadasz. Najlepiej zacząć od czegoś na czym się już znasz lub czegoś co Cię inspiruje do stania się finansowo wolnym. Ja na przykład chcę propagować idę wolności finansowej.

Obecnie dla mnie realnym sposobem na stanie się finansowo wolnym jest tworzenie sieci partnerów oferujących produkt masowy, dostępny dla każdego a co najważniejsze za którego sprzedaż płacą nam cały czas dopóki raz pozyskany klient korzysta z usługi. Klient płaci abonament a Ty dostajesz za każdą wpłatę swoją prowizję 25-55%. Prawdziwy dochód pasywny.

Chcesz w ten sposób stać się finansowo wolny? Kliknij i dołącz do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *